Místo

Nové zátiší na starém místě. Chalupa Obrazárna 67. Pár kroků od světa Sklenských luk.  

Prostor pro vás, vaše nejbližší, vaše myšlenky a pohodu. 

Co vás zde čeká

komfort a relaxace: ať už si pod tím představíte houpací křeslo s knihovnou, krbová kamna, venkovní ohniště s výbavou k vaření a výjimečnou kuchařkou plnou receptů, nebo dřevěnou terasu s výhledem na sad, malou zahradu a starou zeď. 

hudba: gramofon se sbírkou vinylů, ale také možnost připojit si na stylové retro reprobedny hudbu dle vlastních možností. 

knihovna: s knížkami o designu, kávě, cestování, architektuře, umění, přírodě, ale také s povídkami, básněmi nebo poličkou s brakovou literaturou, podle toho na co budete mít zrovna chuť; a také s volnou přihrádkou na knihy, které si přivezete s sebou.

výtvarno: kromě knížek také autorská díla od Václava Kočího, Petra Duba, Pavla Hájka, Jaromíra99 a Vladimíra518

wellness: finská sauna, která se do hodiny krásné vyhřeje, velké a měkké ručníky, bavlněná prostěradla, přímo ze sauny můžete do zahrady a na terasu.

Gallery

Dům a okolí

Co a jak

Centrem domu je velkorysý dvoupatrový otevřený prostor s výstupem na terasu a zahradu. Na zahradu je také výhled z pohovky, ze které se můžete také koukat na moderní umění. Prostor doplňují krbová kamna, knihovna, houpací křeslo, jídelní stůl a plně ale minimalisticky vybavená kuchyň. V přízemí je také sauna, koupelna, toaleta a technická místnost na kola a běžky. V patře se můžete zastavit na galerii, vede do  koupelny a do dvou ložnic. V ložnici s jabloní je kromě stejnojmenné grafiky Pavla Hájka také postel pro dva a velké okno s výhledem do sadu.  V ložnici s jablečnými jadérky je kromě obrazů ještě velká postel pro dva a pohovka.

Ideální prostor pro čtyři lidi, kterým je spolu dobře.

Jsme hypoalergenní dům, znamená to že neubytováváme pejsky, kočičky, ani jiné mazlíčky. A aby se u nás všem bydlelo dobře, a mohli opravdu relaxovat, platí ještě další pravidla, když kliknete zde, dozvíte se více.

Co zde je a co zde není  

Je: vybavená kuchyň s troubou, myčkou, moka konvičkou, dripem na filtrovanou kávu, a dalšími vychytávkami na přípravu čaje a kávy. Pračka a sušička. Fén. Žehlička. WiFi. V technické místnosti vysoušeč mokrých bot. Ručníky a prostěradla do sauny, deky a samozřejmě povlečení české výroby. 

Není: Televize – můžete koukat do ohně, zahrady, na obrazy nebo do knížek, mikrovlnka – v případě deště můžete vařit na indukci a v troubě, jinak venku na grilu, venkovní litinové pánvi  nebo v kotlíku, elektrický kávovar – vyzkoušejte třeba French press. 

Co je kolem

Sklenské louky, Tři studně, rybník Sykovec a několik skvělých hospůdek  (například pěšky přes les a louky do Krčmy na náměstí na Třech Studních nebo na Cikháj do Tisůvky). Nabízí se výlety pěšky po přírodní památce Sklenské louky a okolních lesích. V zimě je Sklené rájem běžkařů a navíc na lyžařský vlek na Harusáku je to opravdu kousek. Pokud preferujete toulky o samotě, 50 kroků od branky a necháte civilizaci za sebou. 

Ceny a kontakt

Cena

Cena za noc je 5 000 Kč. Minimální délka pobytu jsou tři noci. Při týdenní rezervaci (pondělí až neděle) je cena 25 000 Kč.  Silvestr (týden) 45 000 Kč. 

Jak k nám

  • vlakem do Žďáru nad Sázavou a poté autobusem směr Daňkovice, zastávka Sklené je minutu chůze ode dveří chalupy 
  • autem, na motorce, na kole nebo pěšky
  • https://goo.gl/maps/qMExs2cSpAhfEdzp7


Kontakt

info@sklene67.com

Žádost o rezervaci

Calendar is loading...

Odesláním žádosti o rezervaci potvrzuji, že jsem se seznámil/-a s Ubytovacím řádem uveřejněným na stránkách chaty.

en_US